Oravský Podzámok č. 396, Hruštín – lokalita Zábava

  Tel. č.: (+421) 918 494 494, 043/5524 746

 

 

O nás

 

CHARAKTERISTIKA LOKALITY

Penzión *** Oravská horáreň - Oravský Podzámok leží 4,5 km od dediny Hruštín vo výške 750 m n. m. a nachádza sa na začiatku doliny Oravskej Magury. Cez obec Hruštín preteká rieka Hruštínka, ktorá je hlavným prítokom Bielej Oravy, ktorá sa následne spolu s Čiernou Oravou vlievajú do rieky Orava.

Juhozápadne asi 4 km od obce Hruštín sa nachádza pamätné miesto hromadného hrobu v doline "Zábava" na malej vyvýšenine pod horou pri "Hájovniach", ktoré je označené pomníkom.

Dolina Oravskej Magury je obkolesená vyššími vrchmi ako sú vrchy Minčol (1396 m n. m.) , ktorý sa zaraďuje medzi 16 území Národnej prírodnej rezervácie a Kubínska Hoľa (1436 m n. m.).Podnebie v doline Oravská Magura je mierne chladné a vlhké. Veľkú výhodu má práve vodná nádrž Orava s rozlohou 35 km2 a objemom 350. mil. m3 vody, ktorá zaberá značnú časť Oravskej kotliny.

V okolí obce Hruštín sú dobré možnosti na nenáročnú pešiu turistiku , východiskové miesto na hrebeňové túry (smer na Kubínsku hoľu alebo Oravskú priehradu).

Celé územie je charakteristické mnohými lokalitami s mimoriadnou hodnotou, so značným biologickým a estetickým potenciálom, čo vytvára výborné predpoklady na oddych.

Zároveň krásna príroda ponúka i výborné možnosti vidieckej turistiky (poľovníctvo, rybolov, zber lesných plodov, húb a liečivých bylín, účasť na folklórnych podujatiach a jarmokoch) a agroturistiky (ubytovanie vo vidieckom prostredí a domácom gazdovskom stravovaní aj atraktívne turisticko-rekreačné a poznávacie aktivity).

 

 

UBYTOVANIE

Penzión *** Oravská horáreň - Oravský Podzámok Vám ponúka ubytovanie v pavilóne "Horáreň" a "Hájovňa" pre 57 osôb.

 V pavilóne "Horáreň" a "Hájovňa" sa nachádzajú tieto izby:

2 x jednoposteľová / 9 x dvojposteľová / 7 x trojposteľová / + 3 rodinné izby 4 lôžkové

V každej izbe sa nachádza posteľ s úložným priestorom, nočné stolíky s nočnými lampami, taburetky so stolíkom, televízor s diaľkovým ovládaním, rádio s CD prehrávačom. Zároveň sú všetky izby s kompletným sociálnym vybavením (keramické umývadlo, sprchovací kút a WC). Ďalej je v každej izbe digitálny satelitný TV príjem, vešiaková skriňa, telefón, elektrická konvektorová pec pre vykurovanie izby, koberce pri posteliach a hlavné svetlo s možnosťou regulovania intenzity osvetlenia.

 


 V celom areáli penziónu sa nachádza WIFI internet.

Nachádza sa tu aj spoločenská miestnosť "Gazdovská dolina", posedenie v drevenici pri krbe, kapacita 50 osôb.

 

STRAVOVANIE

Penzión *** Oravská horáreň ponúka svojim hosťom nasledovné možnosti stravovania.

  • 1. Alternatíva - výber z jedálneho lístka (1 deň vopred) v súlade s cenníkom uvedeným v jedálnom lístku
  • 2. Alternatíva - výber jedál "výborná regionálna kuchyňa" zostavuje poskytovateľ služieb v nasledovných cenách:

 

RAŇAJKY: bohaté bufetové stoly, vrátane nápojov
OBED: hlavné jedlo, bohatá zeleninová obloha, polievka
VEČERA: hlavné jedlo, polievka, zeleninový šalát alebo dezert

Penzión *** Oravská horáreň disponuje denným barom, v ktorom si môžete zakúpiť rôzne nápoje.

 

RELAX

Penzión *** Oravská horáreň Vám na spríjemnenie pobytu ponúka okrem ubytovania a stravovania aj tieto služby:
sauna, schladzovací bazén, odpočiváreň, masáž, fitnes centrum, elektronické šípky, basketbalový kôš, stolný tenis, biliard, cykloturistika, športová streľba, turistické vychádzky so sprievodcom, odborné prednášky o zdravej výžive, spoločenský večer pri krbe a harmonike

 

 

OSTATNÉ

parkovanie pre osobné vozidlá (pre ubytovaných hostí zdarma), odvoz autom z autobusovej zastávky v Hruštíne do penziónu (cca 4 km)

ODKAZY

Penzión Oravská Horáreň spolupracuje aj s portálom Ubytovanie Orava pod záštitou stránky Ubytovanie na Slovensku. Dovolenka na Slovensku u nás bude pre Vás skutočným zážitkom. Rezervovať si u nás môžete aj ubytovanie na Silvestra.
Nájdete nás aj na Tralandia.sk a Ubytovanie na Slovensku.

©  2018 Rekreačné stredisko Potravinár, s.r.o. All Rights Reserved.

facebook_page_plugin